Я вважаю, що мій досвід достойний уваги VIII Міської виставки педагогічних технологій (2018р.)
Анотація перспективного педагогічного досвіду
Номінація виставки: «Нова українська школа: оновлення змісту викладання навчальних предметів».
Секція «Інформатика».
Тема досвіду: «Формування громадянської компетентності учнів на уроках інформатики»
Провідна педагогічна ідея досвіду:
Навчання інформатики спрямовано на діяльність особистості в інформаційному суспільстві, на використання знань інформаційних технологій в повсякденному житті.
Обґрунтування актуальності та перспективності досвіду:
Актуальність даної теми зумовлена історичними обставинами. Після отримання Україною незалежності, необхідно розбудувати нову суверенно –демократичну державу, забезпечити її економічний розвиток на фундаменті духовно вихованого, патріотичного підростаючого покоління, який спроможний забезпечити цілісність народу України, його національне відродження, об'єднання різних етносів і регіонів країни, щоб гідно представляти нашу країну у світі. Тільки вільна людина у громадському суспільстві прагне здібна до свідомої і творчої діяльності, самовідповідальності, самореалізації, стає творцем своєї долі; засуджує приниження, не мириться з поневоленням, прагне свободи; у ній поєднуються високі моральні чесноти, патріотизм, професійна компетентність, почуття обов’язку й відповідальності перед суспільством, Батьківщиною, державою. Крім того, питання громадянського виховання зумовлено європейською інтеграцією, що впливає на освітній простір України, роблячи його частиною Європейського освітнього процесу, і зумовлює розробляти та впроваджувати власну стратегію громадянського виховання.
Стисла анотація досвіду:
У умовах становлення демократичної української держави, створення інформаційного суспільства основними завданнями, встановленими перед освітою, є виховання гармонійної, незалежної, інформаційно культурної особистості, патріота своєї держави, яка «… є :
- цілісна всебічно розвиненою особистістю, здатною до критичного мислення;
- патріотом з активною позицією, який діє згідно з морально-етичними принципами, здатний приймати відповідальні рішення, поважає гідність і права людини;
- новатором, здатним змінювати навколишній світ, розвивати економіку за принципами сталого розвитку, конкурувати на ринку праці, навчатися впродовж життя.»
Чому я вирішила прийняти участь у конкурсі "Вчитель року 2017"?
Моя методична тема, опис досвіду:
Працюю вчителем 26 роки. З них 23 роки викладаю інформатику. Маю вищу кваліфікаційну категорію та звання «старший учитель». Останні два роки працюю над проблемою «Формування громадянської компетентності учнів на уроках інформатики засобами використання елементів краєзнавства». Чому обрала саме цю проблему? Продовження:
Презентація до відеоуроку:
Доданок до навчального проекту:
Доданок до відеоуроку (учнівські роботи):
Професія вчителя воістину благородна і складна. Навіть не професія – справжнє покликання. І це насправді так. Скільки душевних якостей повинен об’єднати вчитель у своєму характері! Це і твердість духу, і безмежне терпіння, м’якість і, в той же час, строгість, уміння розташувати до себе учнів, бути прикладом… Як зазначав Лев Толстой, хороший вчитель повинен об’єднувати в собі любов до своєї роботи і до своїх учнів.
Учитель – це професія, яка завжди була і буде поза модою, поза часом, поза географії. Як і все в нашому світі, професійна життя вчителя зазнає зміни. Якщо раніше поняття «педагог», «учитель» викликали лише одну асоціацію – школа, то сьогодні рамки професії педагога стали значно більш розширені. Вчителі повідомляють нам знання з усієї отверженностью і любов’ю, а також самі вчителі навчаються самостійно, дізнаються щось нове від учнів (і таке буває!), переймають досвід своїх колег. У цьому дуже допомагають всілякі конференції, конкурси, з’їзди тощо Вже зараз повним ходом йде підготовка до всеукраїнського престижного конкурсу «Учитель року 2017». Про нього і піде мова в нашій статті. Продовження: